دَم نوش زعفرانی

دَم نوش زعفرانی و آموزش دم کردن زعفران

دَم نوش زعفرانی و آموزش دم کردن زعفران

تهیه دَم نوش زعفرانی و آموزش دم کردن زعفران : برای تهیه و دَم نوش زعفرانی ابتدا مقداری از زعفران باکیفیت را داخل هاونی کوچک با مقداری شکر یا 1 حبه قند بسابید . البته می توانید از گل ساب زعفران هم برای خورد کردن زعفران استفاده کنید . سپس 1 قاشق چای خوری از آن را با نصف فنجان آب جوش مخلوط کنید و بگذارید روی بخار آب یا برنج در حال پخت دم بکشد. بعد از چند دقیقه رنگ می اندازد. مقدار بیشتر زعفران موجب بیشتر شدن رنگ زعفران میشود ، این محلول را میتوانید بیشتر تهیه کنید و درون شیشه در بسته و داخل یخچال تا 1 هفته نگهداری کنید.

دلیل منحصر به فرد بودن زعفران سحرخیز المان، چیدن کلاله با دست و به صورت تک تک است. بنابراین ارزش بالای زعفران، آن را به دستاویزی برای جعل و تقلب تبدیل نموده است.

نوشیدنی زعفرانی
دم نوش زعفران

نکته مهم :

  • هرچه آب جوش تر باشد و هرچه زعفران بیشتر سائیده شود رنگ بیشتری خواهد داد ، استفاده از قند یا کمی شکر برای نرم تر شدن و سایش بیشتر زعفران است.اگر در مناطق مرطوب زندگی میکنید ممکن است زعفران شما کمی نرم شود ، برای خشک کردن زعفران میتوانید ان را به مدت 30 ثانیه داخل ماکروویو قرار دهید تا نم آن گرفته شود.همچنین میتوانید ان را درون قاشقی فلزی کمی روی حرارت مستقیم حرکت دهید اما مراقب باشید تا نسوزد ، پس از آنکه خنک و ترد شد زعفران را طبق روش گفته شده بسابید و دم کنید.
  • در حوزه صادرات، زعفران سحرخیز اصفهان همچنان در ردیف اول کالاهای صادراتی اصفهان است و پس از آن انواع کفپوش‌ها و میوه و سبزیجات، رب گوجه فرنگی و محصولات فولادی قرار دارد.

نوش جان – شاد و سلامت باشید.

 

شرکت الماس زعفران جهان ارائه کننده بهترین زعفران صادراتی ارگانیک

از دیگر محصولات ما شرکت ما:

انواع زعفران

گل ساب زعفران 

دستگاه خشک کن زعفران

نوشیدنی زعفرانی

و …

error: Content is protected !!